Amálka Šeďová

28.01.2024

Naše dcerka Amálka se narodila 8.8.2019 v 28tt těhotenství s váhou 860g a svůj život si doslova vybojovala. 14 dní intubace nikdo nepředpokládal, že přežije. A přežila .

Domů jsme odjížděli s 2kilovým miminkem nádherným jako anděl. První diagnóza oboustranná hluchota přišla pár dní po propuštění z porodnice. Nabalovaly se další, porucha zraku, mikrocefalie a vvv Dandy-Walker, která ovlivňuje koordinací, rovnováhu, řeč a mentální vývoj. Nebyl dovyvinut malý mozeček.
Dostala nálepku...ta s vadami, poškozená. Prognóza doživotní ležák. To už ale náš boj začal, cvičení Vojtovy metody, bobath koncept, kraniosakralni terapie, plavání, hipoterapie, canisterapie, doplňky stravy a mnoho dalšího naštěstí prvotní prognózu nenaplnily. Dcerka si nese do života plno následků, ale jako správný lev bojuje a pokud pořád bude mít takovou chuť do života, dravost a sílu, my budeme vše dělat proto, aby mohla jít stále kupředu. Je to usmívající sluníčko, sedí na všechny způsoby, lozí, staví se, obchází, dělá první krůčky. Nemluví, ale snaží se o bába, máma, mňam a ham. Je po operací kochlearního implantátu a začíná rozumět jednoduchým pokynům. Nově má i brejličky, který ji pomáhají, aby její oči byly ve správném postavení.
Amálka je bojovnice s velkou chutí do života. Celý její život je o cvičení, stimulaci a práci k rozvoji. Jsme ovšem i rodina, máme ještě 8letého syna, s kterým jsou prima dvojka, a snažíme se i fungovat jako normální rodiny, se všemi výlety, procházkami..


3/23 - zaplatili jsme 12 lekcí Kraniosakralni terapie za 12000,-

6/23 - zaplatili jsme lekce hipoterapie a canisterapie za 12800,-

1/2024 - zaplatili jsme rehabilitační pobyt v lázních Darkov v ceně 31336,-