Jiří Hanák

19.09.2022

Dobrý den,
jmenuji se Jiří Hanák a rád bych Vám vyprávěl svůj příběh.
Na svět jsem přišel v roce 2000. Přeběhly mě dvě sestry, přičemž ta mladší také bojuje s kombinovaným postižením (tělesným i mentálním). Byl jsem zdravý, zvídavý a veselý kluk. V pěti letech jsem omdlel ve školce a s podezřením na epilepsii mne hospitalizovali. To se opakovalo několikrát. Když jsem o dva roky později měl doma zástavu srdce, všude bylo náledí a sanitka se k nám nemohla dostat dost rychle. Rodiče mě museli oživovat 20 nekonečných minut...
Poté jsem byl převezen do nemocnice a udržován v umělém spánku. Tam lékaři zjistili, že nejde o epilepsii, ale poruchu srdečního tepu. Po pěti dnech mne začali probouzet z umělého spánku, ale já jsem se neprobudil, zůstal jsem v kómatu. V nemocnici jsem strávil dva měsíce, poté se mi podařilo, díky bazální stimulaci, probudit opět k životu, ale trvalo to dlouhých osm měsíců. Učil jsem se znovu všechno, i jíst a pít. Dalšími zdravotními komplikacemi Vás nebudu zahlcovat.
Nyní všem kolem mě vnímám, ale nic Vám k tomu nepovím, jen pohledem a úsměvem. Ke svému životu potřebuji vozík, závěsný stropní systém (zvedák), polohovací postel a další pomůcky. A samozřejmě dobré lidi, kteří mi pomůžou, ať už rodina, lékaři, škola nebo sociální služby. Aby toho nebylo málo, před několika měsíci mi zemřel táta, tak mám zase o jednoho dobrého človíčka méně.


7/19 - jsme přispěli na zakoupení vozíku 5000,- 

1/20 - jsme přispěli na úpravu osobního vozidla 15000,- a hygienické potřeby 1086,-

12/20 koupili jsme doplňky stravy v hodnotě 4885,-

11/21 - proplatili jsme opravu kolejnicového zvedacího a asistenčního systému Roomer v hodnotě 12947,-

4/22 - zaplatili jsme část elektrického vozíku iChair MC BASIC v ceně 30 000,-

9/22 - hygienické podložky 4972,-