Marek Petružálek

28.01.2024

Marek (35 let) byl normální zdravý chlap, který v tu dobu co se mu to stalo měl již roční holčičku Dianku. V roce 2013 šel z jedné restaurace do druhé s kamarádem. Cestou potkali dva muže, Rakouský Turek a Znojemský Rom. Proběhla slovní potyčka. Turek dal 7 bodných ran Markovému kamarádovi a syna bodl do krku tak, že téměř vykrvácel. Ztratil 3l krve a mozek se mu neokysličil. Mozek zůstal nenávratně poškozený. Po operaci jeho diagnóza byla "vigilní koma". Během 6 let co jsem se synem byla na 26 neurorehabilitačních pobytech - Adeli SK, Šoproň HU, Klimkovice CZ se z komatu neprobral, a přesto všechno nechodí, nemluví a nevidí jen vše vnímá a všemu rozumí. Domlouváme se jen otázkami a on odpovídá kýváním nebo kroutěním hlavy. Synovi neurorehabilitace jsou velice nákladné a pojišťovna je nehradí, proto musíme stále shánět finance abychom se mohli vůbec někam dostat. Dnes má jeho dcera 7 let a chodí tatínka pravidelně navštěvovat.

Když jsem se ve dvě hodiny v noci dozvěděla tuhle smutnou zprávu co se synovi stalo, okamžitě jsem jela do nemocnice na příjem, kam ho po nehodě dovezli. Už jsem ho tam nestihla, byl na operačním sále. Operovali ho 5 hodin. Druhý den jsem jela za synem a už byl na ARU. Byl to hrozný pohled na něho. Nikomu bych tohle nepřála co se ve mně dělo. Ty noci bezesné, probrečené. Porodíte dítě, vychováte a najednou tohle.

10/19 Zakoupili jsme elektrické chodítko, které mu usnadní vstávání a chůzi za 23 298,-

2/2021 Ve spolupráci s Nadačním fondem Světluška jsme koupili novou TV. Sledováním a poslechem TV se celkově stimuluje mozek. Příspěvek na TV je 12000,-

11/22 Zakoupili jsme hygienickou stoličku za 8490,-

1/2024 zaplatili jsme revizi markového výtahu v ceně 2441,-