Pavlína Čižnárová

08.08.2023

Pavlínka se narodila v roce 2018 šťastným rodičům. Bohužel naše radost nevydržela dlouho, už od tří měsíců jsme museli začít s Pavlínkou 6× denně cvičit, bylo jasné, že něco nejde, jak by mělo. Pavlínka má Phelan McDermid syndrom, který s sebou nese mnoho zdravotních komplikací, způsobuje jak mentální opoždění vývoje, tak také další diagnózy jako je centrální svalová hypotonie, autismus či ADHD. Pavlínka velmi špatně spí, je na plenách, má také zrakovou i sluchovou vadu..

"Pavlínku trápí hodně diagnóz. Díky mé pevné vůli a každodennímu cvičení se mi Páju podařilo alespoň v rámci možností rozchodit, ale pravda je taková, že vůbec neví, co dělá nebo kam jde. Pavlínce potvrdili mikrodeleční syndrom, který je vzácný, trpí jím asi jen 2 500 lidí na celém světě, ani lékaři bohužel nevědí, co čekat. Z ambulance jsme si odnášeli papíry v angličtině."

Takové sdělení je pro každého rodiče zdrcující a obrátí vám život vzhůru nohama. Vzhledem k obtížím musíme pravidelně cvičit a proto sháníme penízky na další intenzivní cvičení. Pavlínka miluje pohádky houpačky a klouzačky. A v neposlední řadě je pěkný jedlík, za chvilku spapá i maminku. Mockrát děkujeme za podporu.


8/2023 - zaplatili jsme 10 lekcí Intenzivní neurorehabilitace - 24000,-