Sebastián Král

15.11.2023

Sebik se narodil s genetickou vadou Di George syndrom a k ni mnoho dalších přidružených vad, omfalokéla, rozštěp patra, oboustranná hluchota (má na levé straně kochleární implantát, bohužel ani tak neslyší, používáme znakový jazyk či obrázky a fotky pro komunikaci), imunodefekt, středně těžkou mentální retardaci, ADHD, autismus, těžkou dvojitou skoliózu, atd.
Jsem na Sebíka a jeho dva starší sourozence sama, proto se bez pomoci nadací a dárců neobejdeme. Sebík má psího parťáka asistenčního psa Buddyho. Jezdíme na terapie Dr Vel do Polska, kde podstupujeme 10-ti denní intenzivní terapii zaměřenou na páteř, orofacii, logopedii, masáže, oxygenoterapii, laser, apunkunturu, atd. Velmi synovi pomáhá, největší pokrok jsme viděli po druhém turnusu. Od ledna budou otevírat druhou kliniku na Slovensku a máme již zamluvený termín, terapie stojí cca 90 000 Kč. Opakujeme ji cca 3-4 x za rok. Další terapie, kterou jsme absolvovali již po druhé je delfinoterapie v Turecku, na Sebíka má velmi blahý vliv, díky terapii plave, a to mu prospívá na páteř, je klidnější. Pokud bychom sehnali dostatek financí absolvovali bychom ji rádi i v příštím roce. Pravidelně navštěvujeme fyzioterapii ve Zlíně, shiatsu masáž atd. Bohužel nemáme auto, proto je pro nás dojíždění komplikované a drahé, musím shánět lidi, kteří nás odvezou. V příštím roce bychom chtěli zkusit neurorehabilitace, pokud se zadaří hipoterapii.
Prognózy byli hrozné Sebík neměl přežít ani chodit, díky dřině je na tom mnohem lépe a snažím se dělat maximum, aby to tak nadále zůstalo či se posunul zase o krůček vpřed.


12/22 - zaplatili jsme terapie - cvičení v hodnotě 41 365,-