Sofinka Zálešáková

01.12.2022

Na jaře roku 2012 se narodila krásná milá holčička. Byla trochu nedočkavá a tak na svět přišla o měsíc dříve. Zpočátku vypadalo vše v pořádku, psychomotorický vývoj byl přiměřený. Sofinka stala už v 11ti měsících. Pak byl delší interval než se rozchodila. V 18ti měsících začala chodit s došlapem na paty. Postupně se zvyšoval svalový tonus na nožkách a chůze začala být spastická. Nožky se začaly vytahovat na špičky a křížit, chůze začala být obtížná. V breznu 2014 byla prvně odeslána na rehabilitaci a neurologii pro podezření na diparezu. Na neurologii byla diagnóza potvrzena - spasticka dipareza a lehké opoždění řeči. Od té doby Sofi pravidelně dojíždí na rehabilitace a cvičí i doma Vojtovu metodu i Bobatha .
V roce 2018 podstoupila operaci obou nožek, kde byly uvolněny šlachy. Po operaci se rehabilitace ještě zintenzivnily. I v současné době potřebuje Sofi celodenní zvýšenou péči maminky a sestry Viktorie, která jí hodně pomáhá. Krátké úseky zvládne, když se drží za jednu ruku, s berličkou nebo choditkem. Sama nechodí vůbec. Na delší vzdálenosti má zdravotní kočárek. Pravidelně dochází na neurologii, ortopedii, rehabilitace, logopedii a Kociánku, aby Sofi mohla navštěvovat školu potřebuje asistenta. Tohoto času chodí do druhé třídy, ve škole se pohybuje s pomocí chodítka a ve třídě převážně na vozíku kde má pocit větší svobody což pozitivně působí na její psychiku. Aby se Sofi ještě víc zlepšila v chůzi rozhodly jsme se pro neurorehabilitace Axon, které jsou již od září ve Zlíně. Případný výtěžek půjde právě na tyto neurorehabilitace, které bohužel nehradí zdravotní pojišťovna.
Sofinka je neuvěřitelný smíšek, dává energii všem svým úsměvem a proto doufáme, že jediné slzy, které budou, už budou jen slzičky štěstí, ze samostatných krůčku...moc děkuji všem Sofinka


12/20 koupili jsme Motoped za 19000,- Aby mohla nohy trénovat...

2/22 doplatili jsme zdravotní pomůcku stojan Baffin Trio v hodnotě 29 999,-

12/22 zakoupili jsme žebřiny na cvičení za částku 4990,-