Václav Krupanský

16.11.2023

Celé těhotenství probíhalo bez problémů a na příchod děťátka jsme se všichni moc těšili. Porod proběhl v termínu, akorát miminko se bohužel neotočilo, tak se narodilo KP. Nicméně vše bylo jak má být a doktoři řekli, že máme zdravé miminko. Dali jsme mu jméno Vašík. Radost a nadšení však netrvalo dlouho.

Po vizitě Vašík zůstal v inkubátoru a nabalovali se stále nějaké komplikace. Bohužel jsem z tohoto důvodu nemohla kojit a Vašíka jsem dostala až pátý den po porodu. Vše se naštěstí zlepšilo a my mohli jít sedmý den domů s tím, že budeme chodit na odběry a kontroly do nemocnice. Stále se však doktorům něco nezdálo a vývoj neprobíhal jak má. K tomu všemu nám stále vycházel špatně screening oušek.

Začali jsme běhat neustále po doktorech, cvičili jsme Vojtovu metodu, chodili na vyšetření.... Vašík začal mít časté dýchací potíže, které většinou skončili hospitalizací. Pořád komplikací přibývalo a vývoj nešel dopředu. V půl roce přišli výsledky z genetiky a my se dozvěděli, že syn má genetickou vadu (Edwardsnův syndrom) a následně i výsledky z Audiofonu, že má těžké sluchové postižení.

Konečně jsme zjistili, proč je vývoj Vašíka tak opožděný a začali jsme hledat pomoc odborníků, jezdit na terapie a rehabilitace. V roce Vašík zvládal jen válet sudy a díky intenzivnímu cvičení a rehabilitacím dokázal ve dvou letech udělat své první krůčky. Tím ale jeho cesta neskončila. Každodenně s Vašíkem cvičíme a trénujeme vše, co ho posouvá stále dál. Jezdíme na rehabilitační pobyty, které jsou finančně dosti náročné. I přesto, jak náročné to pro Vašíka je, má stále úsměv na tváři a přináší nám radost každý den. Pomozte mu prosím finančním darem na rehabilitaci a vykouzlete úsměv na dětské tváři. Děkujeme


5/20 - Proplatili jsme neurorehabilitační program za 19 990,-

11/21 - Proplatili jsme hiporehabilitační pobyt v ceně 20900,-

1/22 - Zaplatili jsme lekce ergoterapie a senzoricke integrace za 8000,-

8/22 - Proplatili jsme hiporehabilitační pobyt v ceně 20900,-

11/23 - doplatili jsme naslouchadlo v ceně 6800,-